Vláda zatím nebude vyvlastňovat pozemky na dostavbu D11

Rozhodnutí o vyvlastnění pozemků farmářky Ludmily Havránkové a její sestry Jaroslavy Štrosové kvůli výstavbě dálnice D11 bylo pozastaveno do 21. června. Rozhodla o tom na dnešním jednání vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový úsek dálnice D11 | Foto: www.rsd.cz

Statkářky Ludmila Havránková a její sestra Jaroslava Štrosová, kterým potřebná pole patří, se do té doby mají rozhodnout, zda přistoupí na jejich výměnu za jiné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr Gustav Slamečka na jednání vlády o dostavbě D11.

„Dá se tedy ještě další šance, aby nám paní Havránková s paní Štrosovou smlouvy odsouhlasily. Pokud k tomu dojde, vláda to 21. června na svém jednání vezme na vědomí a současně schválí tento nový postup. Pevně věřím, že tento krok bude z jejich strany přijatý kladně,“ řekl po zasedání kabinetu ministr dopravy Gustav Slamečka.

S Havránkovou se stát víceméně na znění smluv dohodl, statkářka ale podle státu nemohla závazku dostát, protože se prý nedohodla se svojí sestrou. Průlom nastal minulý týden, kdy Štrosová sdělila Ředitelství silnic a dálnic, že s návrhem směny pozemků souhlasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štros D11.mp3

Právníka Davida Štrose, syna Jaroslavy Štrosové, dnešní rozhodnutí ministrů překvapilo. Není mu ale jasné, proč se na dohodu tolik spěchá. „Změnu postoje vlády vítáme a doufáme, že se to takto v krátkém termínu podaří úspěšně vyřešit,“ říká Štros.

Jana Zemanová, Michaela Vetešková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme