Vláda zatím o prolomení těžebních limitů nerozhodla

Hnutí Greenpeace protestovalo na střeše Úřadu vlády. Kabinet premiéra Fischera měl totiž jednat o návrhu ministra průmyslu Vladimíra Tošovského, který by podle aktivistů Greenpeace mohl znamenat prolomení limitů těžby hnědého uhlí na Mostecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mostecko - těžba hnědého uhlí | Foto: Archiv

Oba aktivisty nakonec sundalo ze střechy Strakovy akademie policejní komando. Vláda pak projednávání dokumentu přerušila, vrátit se k němu chce za měsíc. Toto rozhodnutí ale podle premiéra Jana Fischera s protestem nesouvisí:

"Rozhodl jsem tak vzhledem k tomu, že jsem před poslanci v parlamentu v rámci prohlášení vlády slíbil, že v období mandátu, který byl proponován do předčasných voleb, vláda neučiní žádná rozhodnutí, které by se týkala prolomení těžebních limitů. Této deklaraci se cítím zavázán a i proto jsem přerušil projednávání."

Kvůli energetické bezpečnosti je podle Fischera potřeba řešit, jak Česko zabezpečí dodávky energie pro své obyvatele, a to mimo jiné i diskusí o nové energetické politice.

Václava Marešová, Zbyněk Zykmund, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme