Vláda zmírní jazyková kritéria pro výběr náměstka pro státní službu, chce přilákat více zájemců

Požadavky na jazykovou vybavenost uchazečů o místo náměstka pro státní službu budou mírnější. Shodla se na tom vláda. Kabinet doufá, že se tak o toto místo bude ucházet více zájemců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Bohuslav Sobotka | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Úřad vypsal výběrové řízení na náměstka ministra vnitra pro státní službu koncem listopadu. Minulý týden však ministerstvo vnitra oznámilo, že nikdo ze tří uchazečů o funkci nesplnil podmínky, které určila vláda. Hlavním důvodem mimo jiné bylo, že neměli doklady o jazykové způsobilosti.

I když dál platí, že budoucí „supernáměstek“ bude muset mít dobrou znalost angličtiny, němčiny nebo francouzštiny, nebude o tom muset předkládat osvědčení, alespoň ne hned.

„Bude nové výběrové řízení. A současně platí, že do konce roku 2015 si musí vybraný uchazeč doplnit jazykovou zkoušku,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Ministerstvo vnitra podle předsedy vlády zorganizuje nové výběrové řízení co nejrychleji. Zmírnění znalosti jazyků je zatím jediná změna oproti původním požadavkům.

Eva Rajlichová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme