Vláda zřejmě o rok odloží zavedení předdůchodů

Předdůchody možná budou k dispozici až o rok později. Vláda je chtěla původně zavést už v roce 2013, to ale zřejmě nestihne. V České televizi to přiznal ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důchodci | Foto: stock exchange

„Já jsem velmi rád, že tady panuje všeobecná shoda, že od roku 2013 to být nemusí. Tady se všichni shodli na tom, že 2014 je ten nejdivější termín, kdy to jde zavést. Já tento odborný názor sociálních partnerů respektuji,“ řekl Drábek.

Odborářům ale odložení předdůchodů vadí. Předseda odborů KOVO Josef Středula doufá, že je vláda stihne připravit ještě letos:

„My si myslíme, že je reálné mít zákonný podklad, mít ho schválený a realizovat ho od 1. 1. 2013. Já nesouhlasím s tím, aby se to zase prodlužovalo."

Takzvané předdůchody mají umožnit lidem předčasnou penzi za lepších podmínek, než v současnosti. Ministerstvo plánuje, že by se mohly týkat všech profesí. Předčasný důchod za lepších podmínek si tak zaměstnanci budou s firmami domlouvat v kolektivních smlouvách.

Předdůchody také mají motivovat občany, aby více spořili v rámci doplňkového, komerčního penzijního spoření.

Radiožurnál, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme