Vladimír Dlouhý by chtěl jako prezident zvýšit sebevědomí Čechů a zrychlit růst životní úrovně

Dnes ve čtyři hodiny odpoledne vyprší termín pro předložení přihlášek kandidátů na prezidenta. Na ministerstvu vnitra už se před několika dny zaregistroval i Vladimír Dlouhý. Bývalý populární politik, v minulosti člen KSČ, by chtěl na Pražský hrad i proto, aby mohl lidem naštvaným na současnou politiku rozdávat optimismus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Dlouhý | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Respektovaný ekonom, prezident do nepohody. To je název Dlouhého kampaně, který tak vsadil na svou pověst ekonomického odborníka. A vsadil také na svou fyzickou kondici.

Když chtěl někdejší ministr průmyslu a obchodu získat podpisy pod svou kandidaturu, uspořádal sérii běhů po České republice. Nakonec si takto doběhl pro potřebných 50 tisíc podpisů. Jeho běžecká kampaň měla symbolizovat, že Dlouhý může lidem znechuceným politikou nabídnout optimismus a pozitivní změny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vizitku prezidentského kandidáta Vladimíra Dlouhého připravila Lucie Husárová

„Kdybych byl politikem, budu se snažit mluvit daleko optimističtěji a budu se snažit vlévat lidem do žil trošku jaksi větší teplo a větší naději. Ale politici mají na zádech ještě jeden baťoh kromě baťohu reforem, jež musí udělat. Politici bohužel mají na zádech baťoh skandálů,“ říkal například v jednom z rozhovorů pro Český rozhlas.

Lidé jsou podle Dlouhého naštvaní na politiku, korupci a na celkové ovzduší vůbec. „Tady došlo bohužel k tomu, že až příliš velká část národa toto vidí dohromady prizmatem toho či onoho skandálu, které teď hýbají světem,“ dodal.

Vladimír Dlouhý kdysi patřil k nejpopulárnějším politikům v zemi. Byl členem ODA. Z politiky odešel v roce 1997 a od té doby pracoval jako mezinárodní poradce investiční banky. Byl také členem Národní ekonomické rady vlády. Odmítá vstup České republiky do současné eurozóny.

„Jsem známý tím, že jsem byl vždycky skeptický k rychlému zavedení eura. Osobně považuji euro za předčasný projekt,“ říkal například před rokem v Ozvěnách dne Radiožurnálu.

Úmysl kandidovat na prezidenta oznámil v červnu a začátkem října měl potřebné podpisy. 2. listopadu se jako kandidát zaregistroval na ministerstvu vnitra.

Během kampaně mluvil mimo jiné i o otevření debaty o snížení věkové hranice pro volby na 16 let.

Jako prezident by Vladimír Dlouhý chtěl zvýšit sebevědomí Čechů a zrychlit růst životní úrovně. Mluví pěti jazyky a sám o sobě říká, že je pracovitý, rozhodný a důsledný.

Lucie Husárová 1, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme