Dlouhý míří k Zemanovi. Šéf Hospodářské komory bude členem prezidentova expertního týmu

Šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby se stal členem jeho expertního týmu. Chce prosazovat zájmy českých podnikatelů. Dlouhý o tom informoval na sociální síti twitter.

Praha (Aktualizováno: 17:07 20. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a prezident Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek, Český rozhlas/Pražský hrad | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nabídku vnímám především jako expertní práci ekonoma. V žádném případě nejde o podporu politických postojů pana prezidenta ani z mé strany, ani ze strany komory,“ prohlásil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

„Jsem připraven využít tuto platformu k prosazování zájmů českých podnikatelů, k podpoře ekonomické diplomacie pana prezidenta i ke kultivaci našeho podnikatelského prostředí,“ dodal.

Hospodářská komora je s 15 tisíci členy největším zástupcem podnikatelů v Česku. Je nezávislá na vládě a financují ji sami podnikatelé. Dlouhý ji vede od roku 2014.

Dlouhý byl jako člen vlády v devadesátých letech jednou z nejznámějších tváří polistopadové ekonomické transformace.

Počátkem roku 2013 se neúspěšně ucházel o nominaci v prvních přímých volbách prezidenta samostatného Česka. Ministerstvo vnitra ale jeho kandidaturu odmítlo zaregistrovat kvůli nedostatečnému počtu podpisů na petičních arších. Svým příznivcům pak Dlouhý doporučil volit kandidáta TOP 09 Karla Schwarzenberga.

Lidové noviny v pátek napsaly, že zájem Hradu o Dlouhého není překvapující. Na přelomu let 2014 a 2015 se podle deníku v úzkém okolí prezidenta Zemana o Dlouhém hovořilo jako o potenciálním náhradníkovi, který by mohl naskočit do volebního závodu v případě, že by Zeman z jakéhokoli důvodu neobhajoval mandát. Vztah Zemana s Dlouhým je příznivý a konstruktivní, dodal list.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme