Vladimír Hučín zůstává ve vazbě

Bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín zůstane až do soudu ve vazbě. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Zrušil tak rozhodnutí okresního soudu v Přerově, který chtěl Hučína z vězení propustit. Bývalý důstojník BIS je obžalován ze sedmi trestných činů. Mimojiné z neuposlechnutí rozkazu či ohrožování utajovaných skutečností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

spravedlnost

Hučín veškerá obvinění popírá a tvrdí, že se stal nepohodlným, protože odhalil spiknutí bývalých komunistů a jejich pronikání do vysokých funkcí. Místopředseda Krajského soudu v Ostravě Čestmír Duda uvedl, že Hučín nemůže být stíhán na svobodě, protože by mohl ovlivňovat svědky a pokračovat v trestné činnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Č. Duda o důvodech vazby

"Ještě jako podezelý, kdy si byl obviněný Hučín vědom hrozícímu trestnímu stíhání, tak vyvíjel - podle spisu - činnost ze vztahu k potencionálním svědkům, aby vypovídali v jeho prospěch. Měl pronášet výroky, že osoby, které vypovídali v jeho neprospěch budou ve věznici, ale také pronášel výroky, že jeho boj nekončí, ale bude pokračovat", uvedl místopředseda Krajského soudu v Ostravě Čestmír Duda.

Proti argumentům Čestmíra Dudy se ostře ohradil Hučínův obhájce Stanislav Devátý. "Je to účelová argumentace, aby stát udržel mého klienta co nejdéle ve vazbě. Navíc je nesmysl, aby Hučín ovlivňoval svědky před sdělením obvinění, když ještě nebyli jako svědci navrženi," řekl Devátý.

Podle novely trestního řádu bude do konce ledna ještě znovu rozhodovat o Hučínově vazbě okresní soud.

Andrea Čánová, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme