Policie má nové důkazy k miliardovému kontu Vladimíra Huňka. Naletěl mu i europoslanec Ransdorf

Údajný dědic švýcarského konta s deseti miliardami korun Vladimír Huněk, kvůli kterému byl před dvěma lety v curyšské bance zatčen i později zesnulý europoslanec Miloslav Ransdorf, má opět problémy s policií. Díky novým důkazům ze zahraničí detektivové znovu prověřují podezření, že se Huněk pokusil ve stejné době na pochybné dokumenty vylákat půjčku ze svých známých z Berounska.

Původní zpráva Beroun Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Ilustrační foto. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Byla tam nějaká závět ručně psaná od jeho tety v němčině, potom výpisy z curyšské kantonální banky s nějakými horentními částkami,“ popsala na jaře Radiožurnálu Julie Hábová dokumenty, které jí ukazoval Vladimír Huněk.

Spolu s dalšími známými od koní ji požádal na konci roku 2015 o půlmilionovou půjčku, aby si prý odblokoval zděděné konto ve Švýcarsku. Jenže Hábová pak našla na internetu stížnosti lidí, kteří údajně už Huňkovi na stejný příběh o pohádkovém dědictví naletěli a nedostali nic.

Údajný dědic Huněk z kauzy zesnulého Ransdorfa prý dluží miliardy. Jdou po mně zločinci, tvrdí

Číst článek

V jeho domě si navíc vyfotila švýcarská razítka, která vypadala stejně jako ta na předložených dokumentech. Obrátili se na policii v Berouně. Podle mluvčí Marcely Pučelíkové však byl případ po roce vyšetřování odložen.

„Nebyly nám předloženy žádné dokumenty, kde by razítka byla použita, nebylo zjištěno jejich zneužití, a proto se nejedná o podezření z trestného činu,“ uvedla mluvčí letos v dubnu.

Naletěl i europoslanec Ransdorf

Už předtím se přitom dokumenty i s razítky objevily ve všech médiích kvůli zatčení europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM) a tří Slováků přímo v curyšské bance.

U sebe měli údajné Huňkovy papíry k účtu, které se však potvrdily jako pochybné, popsal Radiožurnálu jeden ze zatčených Peter Guzmický: „Já to vím z vyšetřování prokuratury v Curychu. Oni tvrdili, že jsou falešné.“

Ransdorf potvrdil, že ve Švýcarsku jednal jménem Huňka

Číst článek

Berounská policie si tak na pokyn státního zástupce letos ještě vyžádala informace k Huňkovu kontu ze zahraničí. A výsledky přinesly obrat.

„V případu byla vyžádána mezinárodní právní pomoc v Rakousku a ve Švýcarsku. Na základě nových důkazů a skutečností je v něm pokračováno. S ohledem na pokračování nemůžeme sdělit podrobnější informace,“ potvrdila nyní Pučelíková.

Huněk už dříve podezření z jakýchkoliv podvodů odmítl. Někteří lidé ho prý chtějí ze závisti poškodit.

„Doufám, že mluvím za všechny občany, které se pan Huněk pokusil podvést. Že se ten případ už teď konečně vyšetří,“ uzavírá Hábová.

Jana Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme