Jediné možné řešení, hodnotí opozice odvolání Kremlíka. ANO podle ní není schopné resort řídit

Navržené odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) podle většiny sněmovní opozice dokládá, že premiér Andrej Babiš (ANO) nedokáže sestavit jím slibovanou vládu odborníků. Odchod Kremlíka byl ale podle předsedů opozičních stran po fiasku s e-shopem na dálniční známky nezbytný. Babiš navrhl odvolání ministra v pondělí prezidentu Miloši Zemanovi, který návrh přijal.

Praha (Aktualizováno: 21:00 20. 1. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Kremlík

(Zleva) Premiér Andrej Babiš (ANO) a odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Předsedu koaliční sociální demokracie Jana Hamáčka premiér o svém rozhodnutí předem informoval.

Je právem koaličního partnera měnit své partnery, řekl Hamáček. S premiérem ale nemluvili o plánu na slučování ministerstev průmyslu a dopravy, které by měl nadále řídit vicepremiér a dosavadní ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Kremlík končí jako ministr dopravy. Babiš vyzval k odchodu i jeho náměstka a šéfa dopravního fondu

Číst článek

Konec Kremlíka dokazuje podle prvního místopředsedy ODS a bývalého ministra dopravy Zbyňka Stanjury, že premiér při výběru ministrů opakovaně sáhl vedle.

„Další důkaz naprosto zoufalé personální politiky předsedy vlády. Ačkoliv ho (Kremlíka) Andrej Babiš od začátku označoval za profesionála, jeho působení na ministerstvu bylo amatérské. Naprosto zpackaná a předražená zakázka na e-shop na dálniční známky byla jen třešničkou na dortu,“ sdělil Stanjura.

„Odvolání ministra Kremlíka bylo vlastně jediné možné řešení. Lidé by ale jistě přivítali, kdyby premiér Babiš místo opakovaného hašení průšvihů svých neschopných ministrů už v segmentu dopravy a infrastruktury konečně něco dokázal postavit a vybudovat, sdělil na twitteru šéf ODS Petr Fiala.

Odvolání ministra Kremlíka bylo vlastně jediné možné řešení. Lidé by ale jistě přivítali, kdyby premiér Babiš místo opakovaného hašení průšvihů svých neschopných ministrů, už v segmentu dopravy a infrastruktury konečně něco dokázal postavit a vybudovat.

18:11 – 20. 01. 2020

6 384

I podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše byl konec Kremlíka očekávaný, když nedokázal zdůvodnit kritizovanou zakázku na e-shop se známkami za stovky milionů korun.

Zajímalo by mě, jak se tedy premiér Babiš postaví k ostatním ministrům, na jejichž resortech mizí každý rok stovky milionů v předpotopních IT systémech, doplnil na sociální síti.

Vypadá to, že ministr Kremlík nedokázal dostatečně zdůvodnit zbytečně vyhozených 400 milionů na eshop s dálničními známkami. Zajímalo by mě, jak se tedy premiér Babiš postaví k ostatním ministrům, na jejichž resortech mizí každý rok stovky milionů v předpotopních IT systémech.

18:04 – 20. 01. 2020

36 877

Část opozice připomněla někdejší předvolební billboard ANO z doby, než se hnutí dostalo do vlády, s tváří šéfa ANO Babiše a výrokem, že stát řídí nemehla. 

„Toto (Babišovo) tvrzení je dnes pravdivější než kdy jindy. Akorát nás řídí jeho nemehla,“ uvedla na twitteru předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Vláda přišla o dalšího “odborníka”. Tentokrát to je ministr Kremlík, který nezvládl zakázku na elektronické dálniční známky. Andrej Babiš kdysi prohlásil, že nás řídí nemehla. Toto jeho tvrzení je dnes pravdivější než kdy jindy. Akorát nás řídí jeho nemehla.

18:05 – 20. 01. 2020

51 1025

„Premiér odvolá dalšího ministra, který nesplnil jeho slib, že tady bude vládnout vláda odborníků. Ministerstvo dopravy asi řídila nemehla. Ale to nezakrývá hlubší problém. Andrej Babiš a jeho hnutí neumí řídit tuto zemi," sdělil na twitteru předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan.

Ministerský orloj: premiér odvolá dalšího ministra, který nesplnil jeho slib, že tady bude vládnout vláda odborníků. Ministerstvo dopravy asi řídila nemehla. Ale to nezakrývá hlubší problém. Andrej Babiš a jeho hnutí neumí řídit tuto zemi.

17:50 – 20. 01. 2020

11 208

Sám Babiš by měl podle opozice přijmout zodpovědnost za stav ministerstva dopravy. „Další důkaz naprosté neschopnosti hnutí ANO řídit resort dopravy. Ministerstvo a podřízené organizace jsou v rozvalu. Takhle se fakt té potřebné dopravní infrastruktury nedočkáme,“ uvedl na sociální síti předseda lidovců Marek Výborný.

Dakší důkaz naprosté neschopnosti hnutí ANO řídit resort dopravy. Ministerstvo a podřízené organizace jsou v rozvalu. Takhle se fakt té potřebné dopravní infrastruktury nedočkáme. idnes.cz/zpravy/domaci/… prostřednictvím @iDNES.cz

17:56 – 20. 01. 2020

2 41

„Premiér Babiš vyhodí ministra dopravy, ředitele SFDI. Ale svou zodpovědnost za stav dopravy v ČR si po šesti letech, kdy řídí jeho ANO ministerstvo dopravy, premiér nepřizná,“ sdělil na twitteru místopředseda STAN Petr Gazdík.

Premiér Babiš vyhodí ministra dopravy, ředitele SFDI .....Ale svou zodpovědnost za stav dopravy v ČR si po šesti letech, kdy řídí jeho ANO ministerstvo dopravy, premiér nepřizná. Kde jsou ty dálnice a vysokorychlostní železnice???

17:55 – 20. 01. 2020

19 535

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme