Kruliš vymění Pražský hrad za Českou národní banku. Na starosti bude mít protokolární činnost

Dosavadní ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Vladimír Kruliš nastoupí 3. dubna do České národní banky do sekce kancelář. Bude zodpovídat především za koordinaci akcí a činností protokolárního charakteru. Řekla to ředitelka odboru komunikace centrální banky Petra Krmelová. Média v minulosti spekulovala, že by Kruliš měl sekci kancelář vést, nastupuje ale na jinou pozici.

Praha (Aktualizováno: 11:48 31. 3. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Kruliš

Vladimír Kruliš | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Z pozice hlavního experta v oblasti organizační a protokolu bude zejména zodpovídat za koordinaci akcí a činností protokolárního charakteru, podílet se na přípravě mezinárodních konferencí a zajišťovat koordinaci a protokolární komunikaci vůči ECB, ústavním institucím a státním orgánům,“ popsala Krmelová náplň Krulišovy práce.

Kruliš dal v Kanceláři prezidenta republiky výpověď v lednu, na Hradě tak končí k pátku, řekla vedoucí kanceláře Jana Vohralíková. Řekla, že během doby vzájemné spolupráce Kruliše poznala jako naprostého profesionála, který současnému vedení Pražského hradu, stejně jako další pracovníci hradního protokolu, vycházel ve všem vstříc.

Hradní protokolář Kruliš: Chci mít ještě odpovědnost. Mám vystudovanou ekonomii, nabídek je víc

Číst článek

Mluvčí ČNB uvedla, že Kruliš je držitelem bezpečnostní prověrky na druhý nejvyšší stupeň tajné. Má rovněž bezpečnostní prověrku Severoatlantické aliance NATO Secret.

Jednačtyřicetiletý Kruliš pracoval v hradním protokolu od roku 2014, od února 2018 do letošního ledna ho vedl. Náplní jeho práce bylo mimo jiné organizování nejvyšších státních návštěv, summitů, ceremoniálních aktů a pracovních cest. S bývalým prezidentem Milošem Zemanem, za jehož působení na Hradě pracoval, ho pojí osobní přátelství.

Zeman letos v lednu nepřímo potvrdil spekulace médií, že Kruliš přejde z Hradu do funkce ředitele kanceláře ČNB. Kruliš sám řekl, že ve svém věku by rád zůstal ve výkonné funkci a bude si hledat práci, kde bude mít odpovědnost a uplatní to, co umí. Odmítl názory, že by jeho nové působení byla „trafika“ za jeho práci pro bývalého prezidenta.

„Mám vystudovanou ekonomii. A samozřejmě je to jedna z možností. Nabídek je víc. Tím se nechci chlubit, že by jich bylo víc. Ale rozmýšlím se,“ řekl tehdy na Radiožurnálu.

Současný prezident Petr Pavel počátkem března deníku E15 řekl, že rozhodnutí o nástupu Kruliše do ČNB je čistě v pravomoci guvernéra Aleše Michla a že nemá smysl, aby do rozhodování guvernérovi kdokoli zasahoval.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme