Vladimír Mlynář převzal obvinění

Odstupující ministr informatiky Vladimír Mlynář převzal obvinění z trestných činů zneužívání informací v obchodním styku a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Mlynář tvrdí, že byl obviněn kvůli tomu, že na společnost Testcom servis smluvně převedl provoz Portálu veřejné správy, přičemž jako poslanec hlasující o zákonech věděl, že vznik společnosti odporuje zákonu o majetku státu. Podle něj se toto obvinění nezakládá na pravdě a podá proti němu do tří dnů stížnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mlynář

Vladimír Mlynář | Foto: Michal Kamaryt

O obvinění se v médiích diskutovalo už několik dní, avšak odstupující ministr dlouho žádné nedostal, a tak 6. dubna požádal nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou, aby prošetřila postup svých podřízených. Byl je pobouřen tím, že orgány činné v trestním řízení poskytují médiím informace, které budí dojem, že spáchal trestný čin, a on se nemůže bránit. "Jsem naprosto šokován přístupem orgánů činných v trestním řízení v tomto případě a skutečně si kladu otázku, jak je postupováno v jiných případech, které se netěší takové mediální pozornosti," uvedl tehdy.

Ještě víc Vladimíru Mlynářovi vadí, že si policie na pokyn státního zástupce vyžádala v Poslanecké sněmovně záznamy o tom, jak hlasoval jako poslanec při rozhodování o zákoně o rozpočtových pravidlech a zákoně o majetku České republiky. "Zjišťování pro účely trestního řízení, jaký politický postoj jsem zaujímal při hlasování jako poslanec před pěti lety, tedy jako opoziční poslanec, považuji za kriminalizaci politických názorů," zdůraznil před několika dny Mlynář.

Milan Kopp, Renáta Prátová, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme