Vladimír Špidla zřejmě nebude kandidovat do europarlamentu

Eurokomisař Vladimír Špidla asi nebude kandidovat za sociální demokracii ve volbách do Evropského parlamentu. Ty nás čekají za půl roku. Radiožurnálu informaci potvrdil místopředseda ČSSD Milan Urban.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla

Vladimír Špidla | Foto: Jiří Hošek

"Vladimír Špidla dostal zatím takovou obecnější nabídku, být součástí týmu pro Evropský parlament, evropské volby. Zatím na nabídku nepřistoupil. Určitě v tom nebudou žádné negativní motivy," řekl Radiožurnálu Urban.

Špidla stál v minulosti v čele ČSSD a byl i premiérem. Od roku 2004 je eurokomisařem. Do této funce ho navrhli lídři tehdejší vládní koalice - ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU. Ve funkci nahradil Pavla Teličku, který do úřadu nastoupil po nepovedeném pokusu s Milošem Kužvartem. Ten se nominace na eurokomisaře nečekaně vzdal čtyři dny poté, co se byl v Bruselu představit tehdejšímu šéfovi Evropské komise Romanu Prodimu.

Sociální demokraté mají v Bruselu zatím jen dva své europoslance - bývalého odborového předáka Richarda Falbra a bývalého mluvčího vlády Libora Roučka. Rádi by ale své pozice posílili. ČSSD by v evropských volbách chtěla podle svého předsedy Jiřího Paroubka získat dvě pětiny hlasů. Dnes na jednání výboru řekl, že podmínkou je ale silná kandidátka a silná volební témata. Mezi ně zařadil například boj s dopady světové finanční krize.

Milan Kopp, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme