Vladimír Železný je obviněn z dalšího trestného činu

Po šesti hodinách skončil na Úřadu vyšetřování v Praze 1 další výslech šéfa TV Nova Vladimíra Železného. Po včerejším obvinění z poškozování věřitele mu dnes vyšetřovatel sdělil obvinění z daňového úniku ve výši téměř sedm milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původně měl být ředitel nejsledovanější domácí televize ve čtvrtek umístěn do vazby, aby nemohl ovlivňovat svědka - dalšího z jednatelů společnosti CET 21 Aleše Rozehnala. Toho se ale vyšetřovateli podařilo ještě včera vyslechnout a tak byl Železný propuštěn na svobodu. Státní zástupkyně pro Prahu 1 Zdena Galková zatím vylučuje, že by ředitel televize musel jít kvůli tomuto podezření do vazby.

Vladimíra Železného obvinil vyšetřovatel z dalšího trestného činu. Tentokrát se jedná o krácení daně. Podle ředitele pražského úřadu vyšetřování Zdeňka Janíčka se nové obvinění týká dovozu obrazů. Železný měl krátit daň na clo a způsobit škodu za nejméně 6 700 000 korun. Pokud se prokáže vina Vladimíra Železného hrozí mu v tomto případě až dvanáct let vězení.

Spolu s Vladimírem Železným vyšetřovatel z tohoto trestného činu obvinil i dalšího podezřelého.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme