Vladimír Železný je obviněn z dalšího trestného činu

Po šesti hodinách skončil na Úřadu vyšetřování v Praze 1 další výslech šéfa TV Nova Vladimíra Železného. Po včerejším obvinění z poškozování věřitele mu dnes vyšetřovatel sdělil obvinění z daňového úniku ve výši téměř sedm milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původně měl být ředitel nejsledovanější domácí televize ve čtvrtek umístěn do vazby, aby nemohl ovlivňovat svědka - dalšího z jednatelů společnosti CET 21 Aleše Rozehnala. Toho se ale vyšetřovateli podařilo ještě včera vyslechnout a tak byl Železný propuštěn na svobodu. Státní zástupkyně pro Prahu 1 Zdena Galková zatím vylučuje, že by ředitel televize musel jít kvůli tomuto podezření do vazby.

Vladimíra Železného obvinil vyšetřovatel z dalšího trestného činu. Tentokrát se jedná o krácení daně. Podle ředitele pražského úřadu vyšetřování Zdeňka Janíčka se nové obvinění týká dovozu obrazů. Železný měl krátit daň na clo a způsobit škodu za nejméně 6 700 000 korun. Pokud se prokáže vina Vladimíra Železného hrozí mu v tomto případě až dvanáct let vězení.

Spolu s Vladimírem Železným vyšetřovatel z tohoto trestného činu obvinil i dalšího podezřelého.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme