Vladimír Železný nesmí disponovat svým majetkem

Obvodní soud pro Prahu 1 zablokoval majetek řediteli televize Nova Vladimíru Železnému. Soud tak podle místopředsedy Jaromíra Jirsy plně vyhověl návrhu společnosti CME, která se dříva podílela na vysílání televize Nova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Novy se může ještě odvolat k Městskému soudu. Než ten rozhodne, musí se ale řídit verdiktem soudu prvního stupně. Jaký bude jeho další postup ale není jasné. Vladimír Železný odmítl záležitost komentovat, dokud nebude mít v ruce písemný doklad o soudním rozhodnutí.

Své vyjádření k novému vývoji situace odmítl poskytnout i mediální zástupce CME Michal Donath.

Před týdnem amsterdamský arbitrážní tribunál rozhodl, že Železný má CME uhradit 23,35 miliónu USD plus úroky (celkem asi 27,1 miliónu USD). Společnost CME má pak na Železného převést společnost Nova Consulting, která opět bude mít podíl 5,8 % ve společnosti ČNTS. Ten od Železného koupila CME v roce 1997 za 28,538 miliónu USD. Sumu však už nezaplatila celou.

CME je vlastní 99 % společnosti ČNTS - dřívější hlavní servisní organizace televize Nova. Spory CME se Železným vyústily v roce 1999 v rozchod společnosti CET 21 s ČNTS. CET 21, která je držitelem licence k vysílání, vysílá od srpna 1999 bez využití služeb ČNTS.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme