Vladimír Železný uvažuje o eurokandidatuře

Senátor Vladimír Železný pravděpodobně bude kandidovat do evropského parlamentu. Železný dnes oznámil, že dostal tři nabídky a právě se rozhoduje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

"Mám podle mého názoru co nabídnout. Mohu nabídnout svou manažerskou zkušenost při reprezentaci regionu, mohu nabídnout pravděpodobně na české poměry nadstandardní jazykovou vybavenost a mám i jistou politickou zkušenost a jisté znalosti, které mne minimálně nehandicapují oproti jiným lídrům," řekl Železný.

Jako lídři na kandidátkách budou o místa europoslanců usilovat sociální demokrat Libor Rouček, komunista Miloslav Ransdorf, lidovecká senátorka Zuzana Roithová a nestranička Helena Rögnerová, kterou do čela kandidátky zvolila US-DEU. Lídrem kandidátky občanských demokratů je místopředseda ODS a stínový ministr zahraničí Jan Zahradil. Za Evropské demokraty bude kandidovat senátor Josef Zieleniec, Stranu zelených povede ekolog Jakub Patočka.

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme