Vládní debata o reformě zdravotnictví přerušena

Kabinet Vladimíra Špidly začal večer jednat o koncepci reformy zdravotnictví tak, jak ji předložila šéfka resortu Marie Součková. Vláda ale debatu přerušila a vrátí se k ní později.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Součková | Foto: Úřad vlády ČR

Jak novináře informoval tiskový odbor kabinetu, ministryně Součková má materiál zkrátit a předložit opět v dubnu.

Marie Součková v lednu prohlásila, že odstoupí z vlády, pokud vláda či parlament neschválí chystanou reformu českého zdravotnictví. Ministryně, která dlouhodobě čelí za své řízení resortu kritice opozice i odborné veřejnosti, to prohlásila na tehdejší krajské konferenci jihomoravské ČSSD v Brně.

Podle Součkové je její koncepce zdravotnictví v souladu s programovým prohlášením vlády a s Ústavou. Proto její přijetí vládou i parlamentem svazuje se svým setrváním v ministerském křesle.

"Pokud by zdravotní zákony, které jsou zcela jasné a definují danou změnu, kdy pacient se musí dostat na první místo, protože si platí a má za to dostat řádnou službu, nikoliv že budou zákony pro poskytovatele a pro pojišťovny, neměly být přijmuty, odcházím," prohlásila tehdy Součková.

Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme