Blatný předloží vládě další plán boje s koronavirem. Uvolnění opatření se neočekává

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) plánuje v pondělí vládě předložit návrh dalšího postupu v opatřeních proti šíření koronaviru. V minulém týdnu uvedl, že po 21. březnu nelze očekávat velké rozvolnění, připustil konec zákazu sportu mimo katastr obce. Podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) vláda probere návrh na povinné testování antigenními testy ve firmách od deseti zaměstnanců a také zvýšení frekvence povinných testů zaměstnanců.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V minulém týdnu ministr Blatný (za ANO) uvedl, že po 21. březnu nelze očekávat velké rozvolnění | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V necovidové části jednání menšinového kabinetu proberou ministři poslanecký návrh, podle kterého by se studenti středních škol měli v posledním pololetí zejména připravovat na maturitní zkoušku.

O konkrétní náplni vzdělávání v posledním pololetí by podle novely rozhodoval ředitel školy a fakticky by trvalo zhruba měsíc a půl, od poloviny března do konce dubna.

Z předlohy podle vládních legislativců není zřejmé, zda by se v posledním pololetí vyučovaly jen předměty, které student uvedl v přihlášce k maturitě, nebo by měl možnost vzdělávat se i v jiných předmětech.

Kabinet projedná také návrh nové koncepce báňské záchranné služby či poskytnutí investiční pobídky formou slevy na dani plzeňské firmě Škoda Electric, která je součástí Škody Transportation ze skupiny PPF.

Pobídka je v hodnotě více než 61 milionů korun a týká se rozšíření výroby trakčních motorů a pohonů trolejbusů a elektrobusů. Agentura CzechInvest vyhodnotila výnosy z investice pro státní rozpočet v příštích deseti letech na 865 milionů korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme