Vládní komise bude jednat o rozdělení miliardy pro Brdsko

O miliardě korun pro obce v regionu bude rozhodovat vládní Komise pro rozvoj Brdska. Kabinet ji zřídil na začátku října a poprvé se sejde dnes. Její předseda, náměstek ministerstva financí Ivan Fuksa, Radiožurnálu řekl, že státní investice rozhodně není podmíněna tím, zda nedaleko Míšova na Plzeňsku vyroste americká radarová základna, nebo ne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Míšov | Foto: obec Míšov

Podle náměstka Fuksy se jedná o jedno z nejzanedbanějších území republiky. Hlavní část peněz půjde proto na zlepšení infrastruktury:

"To znamená kanalizace, čistírny odpadních vod, silnice, chodníky, veřejné osvětlení, ale i oprava veřejných budov a samozřejmě dopravní infrastruktura, která má souvislou návaznost na hlavní silniční tahy, protože tyto obce skutečně jsou totálně odříznuté od hlavních silničních tahů," dodává náměstek ministra financí.

Resort financí na rozvoj Brdska vyčlenil asi 200 milionů korun. Zbytek by měl být mimo jiné z evropských fondů. Podle Fuksy peníze nejsou prostředkem, jak přesvědčit obyvatele, aby souhlasili s umístěním radaru.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme