Vládní návrh daňové reformy nemusí podpořit exministr Tlustý

Vláda ztrácí pro reformu veřejných financí podporu u poslanců z vlastních řad. Občanský demokrat Vlastimil Tlustý je připravený pro reformní zákony v současné podobě ruku nezvednout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlastimil Tlustý ve studiu Českého rozhlasu | Foto: Marián Vojtek

Podle bývalého ministra financí je návrh v rozporu s původním záměrem ODS. Daňový základ by nezjednodušil, stejně jako daňové přiznání. Tlustý proto připravuje pozměňovací návrhy, které předloží ostatním členům sněmovny.

"Poslanecká sněmovna buď takové změny akceptuje, a bude to v souladu s ODS nebo jeho původním záměrem. Pokud se něco takového nepodaří, tak já samozřejmě nemohu připojit svůj podpis k takovému návrhu, který vlastně zcela opouští program ODS. A nepřipojit se k takovému návrhu samozřejmě znamená, nedojde-li v něm ke změnám, ho nepodpořit," řekl Tlustý

Podle ministra financí Miroslava Kalouska je současná podoba reformy maximem toho, co mohla vláda vypracovat. Na diskuzi o možných změnách některých zákonů čeká i lidovecký poslanec Ludvík Hovorka. I když vláda všechny poslance svých stran přesvědčí, stejně bude potřebovat hlasy Melčáka s Pohankou. Pro opozici je totiž reforma nepřijatelná.

Pokud reforma veřejných financí sněmovnou neprojde, je vláda připravená podat demisi.

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme