Vládní výbor pro boj s korupcí posoudí průhlednější financování politických stran

Financování politických stran by mělo být pod větší kontrolou. Transakce stran a hnutí budou přístupné veřejnosti a dohlížet na ně má zvláštní úřad. Na takovém postupu se dohodly vládní strany. Teď ale chtějí doladit, jak bude takový úřad fungovat - jestli jako samostatná instituce, nebo součást jiné. Sejde se proto vládní výbor pro koordinaci boje s korupcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze - české bankovky | Foto: Ladislav Bába

Zákaz anonymní politické reklamy nebo všechny příjmy a výdaje, tedy i sponzorské dary, k nahlédnutí na internetových stránkách. To jsou kroky, které mají podle výboru pro koordinaci boje s korupcí zprůhlednit financování politických stran.

Výbor by tak měl vyřešit, jestli by kvůli dohledu nad financováním politických stran musel vznikat nový úřad, nebo by začal fungovat jako součást už existující instituce. Návrh zákona připravuje ministerstvo vnitra. Připomínky, na kterých se výbor dohodne, pak doporučí vládě.

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme