Vládou neprošel návrh na zavedení nových pravidel na sjezdovkách

Nošení lyžařské přilby pro osoby mladší 18 let zatím nebude povinné. Vláda nepodpořila poslanecký návrh, který chtěl zavést nová pravidla na českých sjezdovkách. Za jejich porušení navrhovali poslanci pokutu až 10 tisíc korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezdovka

Sjezdovka | Foto: Daniel Mrázek

„K tomuto návrhu zákona dala vláda negativní stanovisko, a to z toho důvodu, že se vláda snaží chovat maximálně legislativně odpovědně a nezaplevelovat právní řád zbytečnými příkazy a zákazy, pokud jsme si vědomi, že bohužel nejsme schopni regulovat všechna potenciálně nebezpečná nebo riziková sportovní chování nebo jiná chování ve veřejném prostoru,“ vysvětlila důvody zamítnutí návrhu vicepremiérka Karolína Peake.

Poslanci v čele s dlouholetým náčelníkem horské služby Rudolfem Chladem (TOP 09) chtěli mimo jiné uzákonit, že lidé na sjezdových tratích nesmí ohrožovat druhé a musí být v "bezpečné vzdálenosti" od ostatních.

Jízdu také měli lidé podle návrhu přizpůsobit svým schopnostem, počasí i stavu sjezdovky. Předjíždět by se smělo jen v dostatečné vzdálenosti a před vjetím na svah by se musel lyžař rozhlédnout. Nařízení ale byla celá řada.

Tereza Janouškovcová Bartůňková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme