Vládu čeká prověrka plnění programového prohlášení

Dnes zasedá koaliční vláda premiéra Mirka Topolánka. Den poté, co premiér naznačil, že ji čekají personální změny. Kabinet se kromě jiného bude zabývat tím, jak plní svůj program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek, Mirek Topolánek a Martin Bursík | Foto: Úřad vlády ČR

Jak Radiožurnálu ráno řekl premiér Mirek Topolánek (ODS), kritérií k hodnocení jednotlivých rezortů bude celá řada: "Rozhodující bude samozřejmě to, jestli ministr je schopen komunikovat ty věci, které realizuje, s veřejností, jestli se dopustil, či nedopustil nějakých věcných nebo formálních chyb, jestli zlepší tvář vlády, jestli najdu někoho lepšího a tak dále. Není to tak, jak si někdo představuje, že teď ukážu a dám někomu černého Petra."

O personálních změnách v kabinetu se začalo hlasitě mluvit po nedávných krajských a senátních volbách, v nichž občanští demokraté utrpěli zdrcující porážku. Odstupující hejtmani za ODS to dávají za vinu vládě. Podle premiéra Topolánka by ale změny v jeho kabinetu přišly tak jako tak.

"Já se domnívám, že nějakou změnu bych dělal - to přímo nesouvisí s volbami. Nicméně teď jsme dostali jakési vysvědčení, prohráli jsme krajské a senátní volby. Většina vlád v Evropě, možná na světě, v poločase vládnutí dostává vysvědčení většinou negativní. Většinou to vede k tomu, že se musí zamyslet nad tím, jaké body chce ještě prosadit, kdo je bude prosazovat a to zcela jistě budu komunikovat nejdřív s koaličními partnery," řekl Topolánek v Ranním interview.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor s premiérem Mirkem Topolánkem v Ranním interview Radiožurnálu

O personálních změnách ve vládě mají šéfové ODS, KDU-ČSL a Strany zelených jednat v příštích dnech, po návratu Jiřího Čunka ze zahraničí.

Marika Táborská, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme