Vládu čeká zápas o reformu veřejných financí

Pokud příští týden ve sněmovně neprojde 118miliardový schodek státního rozpočtu, vládní koalice by se podle šéfa resortu financí Bohuslava Sobotky měla zamyslet nad svým dalším fungováním. Sobotka doufá, že navržené reformní zákony v zásadě sněmovnou projdou tak, jak je předložila vláda. Přitom především opoziční ODS už jasně říká, že je nepodpoří. Bohuslav Sobotka si je vědom, že se tak musí spolehnout hlavně na hlasy vládní koalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka | Foto: Alena Palečková

"Tím se zužuje manévrovací prostor pro jednání a my přirozeně budeme rádi, pokud opozice tyto návrhy bude podporovat. Na druhé straně musím říci, že spoléháme na hlasy koaličních stran a já si nedělám příliš velkou iluzi, že by poslanci KSČM podporovali vládní návrhy na reformu veřejných rozpočtů," poznamenal Sobotka.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Sobotka: Reforma a sněmovna

Sobotka doufá, že vládou navržené reformní zákony v zásadě sněmovnou projdou. Jakékoliv změny by podle něj měly dopad na bilanci státního rozpočtu i v jeho návrhu na příští rok. Ministr si dovede představit jen změny, na kterých se dohodne koalice.

Ministr odmítl potvrdit současné spekulace, že by měl být brzy jmenován vicepremiérem pro hospodářskou politiku. "Já, bohužel, se budu muset omezit v tuto chvíli na konstatování, že je to plně v kompetenci předsedy vlády, aby takovéto rozhodnutí učinil, popřípadě zveřejnil," upozornil Sobotka.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme