Neznámý pachatel nastražil balvan na koleje u Doks. ‚Vlak mohl vykolejit,‘ říká strojvedoucí

Na koleje u Doks na Českolipsku nastražil neznámý pachatel osmdesátikilový balvan. Díky velkému štěstí a také profesním zkušenostem strojvedoucího se ve vlaku nikdo nezranil, uvedla v pátek v tiskové zprávě krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Kriminalisté případ prověřují pro obecné ohrožení. Pachateli za to hrozí až osm let vězení.

Českolipsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Překážkou byl cementový kvádr vážící podle odhadu nejméně 80 kilogramů | Foto: Policie ČR

Událost se stala v neděli 4. července po osmé hodině večerní. „Osobní vlak projížděl z železniční stanice Doksy na Okna, když za obcí Doksy v mírné zatáčce zahlédl strojvedoucí v kolejišti velký předmět připomínající obrovský kámen. Bylo mu jasné, že je situace vážná. Nakonec se rozhodl přejet překážku v plné rychlosti, protože by podle jeho odhadu prudké brzdění na tak krátkou vzdálenost mohlo způsobit vykolejení vlaku. V té době v něm cestovalo 23 pasažérů a dva drážní zaměstnanci,“ popsala událost Baláková.

Náraz do překážky podle mluvčí prorazil nádrže s naftou a olejem, jejichž obsah vytekl do kolejiště. „Strojvedoucí vlakovou soupravu dovezl až do stanice Okna, odkud pak zavolal tísňovou linku. My jsme ohledáním místa zjistili, že překážkou byl cementový kvádr vážící podle našeho odhadu nejméně 80 kilogramů, a podle vyhodnocení všech informací jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že ho do kolejiště někdo umístil úmyslně,“ doplnila mluvčí.

Případ převzali českolipští kriminalisté, po totožnosti pachatele pátrají. „Velmi by nám pomohly veškeré informace o pohybu podezřelých lidí v blízkosti kolejiště na výjezdu z Doks ve směru na Okna z neděle 4. července. Pokud jste cokoliv takového zaregistrovali, neváhejte a kontaktujte nás na lince 158,“ dodala Baláková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme