Třetí incident během týdne. U Černošic se odpoledne dostaly dva vlaky na stejnou kolej

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se v neděli odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním. Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Inspekce nemá informace, že by některý z vlaků projel návěstidlo se signálem stůj.

Černošice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli vyšetřování byl přerušen provoz mezi pražským Radotínem a středočeskými Dobřichovicemi. Ilustrační foto | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Jednalo se o nezajištěnou, nikoliv nepovolenou jízdu,“ uvedl Drápal.

Páteční srážku vlaků v Běchovicích způsobila lidská chyba, potvrdil šéf Drážní inspekce

Číst článek

Osobní vlak i rychlík podle serveru Novinky krátce po sobě projely na zelený signál návěstidlo v Černošicích. Obsluha po projetí osobního vlaku měla přehodit návěstidlo na signál zakazující jízdu, což se ale zřejmě nestalo.

Mimořádnou událostí se zabývá Správa železnic. „Došlo k zastavení vlaku pomocí radiobloku. V současné době celou situaci prověřujeme,“ sdělila mluvčí správy Radka Pistoriusová. Radioblok umožňuje zastavit vlak na dálku.

Kvůli vyšetřování byl přerušen provoz mezi pražským Radotínem a středočeskými Dobřichovicemi, dráhy tam zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Drážní inspektor ke srážce vlaků na Karlovarsku: Jednoznačně šlo o chybu člověka, vyplývá to z nahrávek

Číst článek

Byl to již třetí incident na železnici v tomto týdnu. V pátek se srazily dva vlaky v Praze-Běchovicích, když osobní vlak narazil do stojícího rychlíku. Osobní vlak jel pro cestující z pendolina, které předtím na stejné trati srazilo a usmrtilo člověka.

V úterý se u Perninku na Karlovarsku čelně srazily dva osobní vlaky. Při srážce dva cestující zemřeli a 24 lidí se zranilo. V obou případech byla podle předběžných závěrů příčinou lidská chyba.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme