Vlakem zadarmo. Arriva má potíže s wi-fi, nemůže proto dočasně v některých spojích vydávat jízdenky

Ve vlacích Lint společnosti Arriva v pondělí selhalo připojení wi-fi a dopravci nejsou schopni vydávat jízdenky, cestující proto vozí zadarmo. Problém s odbavováním by měl být podle dopravce vyřešen do večera. U ostatních autobusových i železničních spojů se větší problémy nevyskytly.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak Lint společnosti Arriva | Zdroj: Zlínský kraj

První pracovní den v novém režimu regionální dopravy ve Zlínském kraji ověřil naplno jeho funkčnost. S potížemi se potýkaly zejména železniční spoje společnosti Arriva. Podle koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje v pondělí ráno jeden spoj nevyjel a další problémy musí dopravce řešit.

„U nízkopodlažních vozidel Lint ve Zlínském kraji nám došlo k selhání wi-fi, proto nejsme schopni cestujícím v těchto vlacích vydávat jízdenky,“ uvedl mluvčí Arrivy Jan Holub pro Český rozhlas Zlín. Cestující proto těmito spoji dočasně jezdí zdarma.

Novinka na české železnici. Brzdy vlaků už nebudou pískat, dráhy mění litinové čelisti za kompozitní

Číst článek

„Na nápravě intenzivně pracujeme. Věříme, že v průběhu pondělního odpoledne, nejpozději večera, již bude odbavování ve zmíněných vlacích plně funkční,“ dodal Holub. Společnost je podle něj připravena vyplatit kompenzace objednavateli dopravy, tedy Zlínskému kraji. Problém s vydáváním jízdenek je především na Vsetínsku.

U ostatních autobusových i železničních spojů se větší problémy nevyskytly. „Až na nějaká zpoždění a problémy s prodejem jízdenek u společnosti Arriva, zejména na Valašsku, jsme v pondělí nic dalšího nezaznamenali. Podstatné je, že po ranní špičce se již nyní vše srovnalo a jezdí se dle jízdních řádů, někde možná s menšími zpožděními,“ uvedl zástupce společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje.

Novinkou, kterou si cestující nejvíce pochvalují, je nové číselné značení autobusových spojů, podobně jako u MHD. „Je to rozhodně přehlednější a člověk se v tom rychleji zorientuje. Myslím, že to tady mělo být zavedeno už dávno tak, jak už to roky funguje v jiných krajích,“ uvedla v pondělí ráno na zlínském autobusovém nádraží jedna z cestujících Valerie Kořenková.

Tomáš Patrick Hyánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme