Policie obvinila strojvedoucího, který v únoru vjel na trať proti jinému vlaku. Hrozí mu až šest let vězení

Policie obvinila strojvedoucího expresu, který podle ní 22. února projel v Ejpovicích za Plzní na červenou a vjel na jinou trať. Hrozí mu šest měsíců až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Vlak z Prahy do Plzně tehdy díky rychlobrzdě zastavil 30 metrů před protijedoucím vlakem, která také naplno brzdila. Policejní komisař zahájil trestní stíhání 44letého muže pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti, řekla v pondělí policejní mluvčí Hana Kroftová.

Ejpovice (Rokycansko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlaky se od sebe zastavily ve vzdálenosti 30 metrů. (ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Obviněný podle ní 22. února po 19.00 jako strojvedoucí vlakové soupravy se čtyřmi vagony s více než 200 cestujícími ve stanici Ejpovice nerespektoval signál Stop na návěstidle a vjel na druhou kolej ve směru na Plzeň.

Za prvních sedm měsíců 740 nehod na železnici. Stát chystá bodový systém pro strojvůdce i kontroly

Číst článek

„Poté, co se přiblížil k návěstidlu za vlakovou zastávkou a zjistil, že jede po koleji, kde je mu signalizován zákaz jízdy (návěst Stůj), začal s brzděním rychlobrzdou. V této chvíli po stejné koleji přijížděl vlak s 19 cestujícími od Plzně a jeho strojvedoucí zareagoval brzděním,“ uvedla Kroftová.

Vlaky se od sebe zastavily ve vzdálenosti 30 metrů. Muži hrozí v případě uznání viny odnětí svobody na šest měsíců až pět let nebo zákaz činnosti, řekla.

„Železniční expres z Prahy do Mnichova nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu a vjel do postavené vlakové cesty s nastavenými výhybkami pro osobní vlak jedoucí z Plzně do Radnic (lokální trať). Strojvedoucí zastavili vlaky čely proti sobě ve vzdálenosti 34 metrů,“ řekl tehdy mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Potvrdil, že žádná škoda nebyla vyčíslena a že se mimořádnost obešla bez zranění.

Provoz na trati z Prahy do Plzně byl zastaven téměř tři hodiny. Na místě byla Drážní inspekce, vyšetřovatelé Správy železniční dopravní cesty, záchranáři, policie a drážní hasiči, kteří pomáhali s přesunem cestujících. Nedovolených jízd na železnici podle Drápala stále přibývá.

„Nestává se ale tak často, aby vlaky s cestujícími zastavily tak blízko od sebe,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme