Na ústeckém hlavním nádraží se málem srazily dva vlaky. Osobní soupravu dělil od nákladní necelý metr

Dva vlaky se v pondělí ráno málem srazily na hlavním nádraží v Ústí nad Labem. Nákladní vlak vjel do cesty osobnímu, událost vyšetřuje drážní inspekce.

Ústí nad Labem (Aktualizováno: 9:42 28. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva vlaky se v pondělí ráno málem srazily na hlavním nádraží v Ústí nad Labem. | Foto: Jan Bachorík

K mimořádné události došlo po páté hodině ráno, kdy osobní vlak Český drah vyjížděl z Ústí nad Labem na klasickou linku do Prahy. Podle Martina Drápala z Drážní inspekce nerespektoval strojvedoucí soukromého přepravce návěstidlo a projel na červenou. Oba vlaky se jen těsně neminuly. Podle Drápala byly vlaky od sebe na vzdálenost menší než metr.

„Krátce po páté hodině došlo v Ústí nad Labem k nedovolené jízdě nákladního vlaku – vjetí do postavené vlakové cesty pro osobní vlak. Tyto dva vlaky jely vedle sebe po souběžných kolejích a zastavily před výhybkou zhruba 50 cm od sebe,“ popsal Drápal.

Událost způsobila komplikace v dopravě, předevší na trati směr Cheb. 

„Krátce po šesté hodině byl provoz ve stanici Ústí nad Labem částečně obnoven. Mohou tam nicméně vznikat menší zpoždění. Co se týká vlaku směr Cheb a z Chebu, tak trasa tam je mírně upravená,“ popsal dopravní situace mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme