Policie začala prověřovat vykolejení vlaku s vápencem. Má podezření na obecné ohrožení z nedbalosti

Policisté začali prověřovat nedělní vykolejení vlaku s vápencem na trati mezi Mariánskými Lázněmi a Plzní. V pondělí o tom informovali na sociální síti twitter. Podle dosavadního šetření Správy železniční dopravní cesty zřejmě strojvedoucí nedodržel povolenou rychlost. Při nedělní nehodě se nikdo nezranil. Vlaky místem neprojedou do pátku 2. srpna.

Aktualizováno Mariánské Lázně Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti,“ informovali policisté na sociální síti Twitter.

„V současné době na místě probíhají potřebné úkony, včetně ohledání místa a zajišťování veškerých stop, aby mohla být vyšetřena příčina a okolnosti této mimořádné události,“ dodali.

„Bohužel šetření nehody nákladního vlaku u Mariánských Lázní ukazuje, že strojvedoucí zřejmě trojnásobně překročil povolenou rychlost,“ uvedl na twitteru generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda.

Vyšetřování ale ještě pokračuje. Nyní je na řadě oprava trati. „V průběhu dopoledne přijede na místo speciální tank hasičů SŽDC a začne se s odstraňováním vagonů, které tam jsou," popsala ráno pro Radiožurnál mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Zásah bude podle ní náročný. „Vagony jsou rozházené po obou stranách náspu. Bude se muset pečlivě zvolit technika a způsob, jakým se budou vagony odstraňovat. Do toho je tam ještě vysypaný ten náklad, takže se bude ještě muset řešit odvoz vápence,“ popsala.

Násep také ještě musí posoudit geolog. „Až po odstranění vagonů se zjistí skutečné poškození železnice. Vzhledem k tomu, že násep je, tak si budeme muset ještě vyžádat posouzení geologa. Víme, že je poškozeno 200 metrů kolejí a 300 metrů trakčního vedení. To vše budeme muset opravit,“ upřesnila pro Radiožurnál.

Pistoriusová již v neděli řekla, že předběžně činí škoda na poškozených vagonech až 20 milionů a na infrastruktuře odhadem devět milionů.

Na trati mezi Mariánskými Lázněmi a Plzní vykolejilo v neděli okolo 16.30 třináct vagonů a jedna lokomotiva. Nehoda se stala poblíž Drmoulu na Chebsku. Vagony byly rozházené podél trati a všude byl rozsypaný vápenec. Důležitá trať, kudy jezdí i dálkové vlaky, má být po nehodě uzavřena několik dní. 

čer, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme