Jsem zdrcená, zoufá si matka oběti neštěstí u Studénky. Je to fraška, zlobí se další

Při nehodě bylo také zraněno 95 lidí, z toho deset těžce, mezi nimi i strojvedoucí, který ale utrpěl jen lehká zranění, před nárazem se totiž stačil skrýt ve strojovně lokomotivy. | Foto: Drahoslav Ramík | Zdroj: ČTK

Devět let po tragickém vlakovém neštěstí u Studénky zazněl verdikt, který zprostil viny všech 10 obžalovaných. Podle senátu se nepodařilo prokázat, kdo za pád mostu může. Slova o neprokázané vině si u soudu vyslechli také pozůstalí a oběti.

Doporučujeme Nový Jičín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Je to fraška, myslím si, že to nekončí. Pocity jsou z toho ty nejhorší,“ uvedla po soudu Pavlína Bulušková, jejíž syn přišel při nehodě o nohy. „Nečekala jsem nic, ale že bude tak jednoznačně řečeno, že obvinění vinni nejsou, to jsem nečekala,“ doplnila.

„Hlava mi to nebere. Je dobře, že se státní žalobce odvolal. Věřím, že někdo bude odsouzen, ale kdy, jestli se toho vůbec dožijeme,“ popsal účastník nehody Richard. „Nevím, jak to dopadne, v tomhle státě už mě nic nepřekvapí. Tohle jsem nečekal, že všechny zprostí, nedokážu se ani vyjádřit,“ dodal.

Soud zprostil viny všechny obžalované v kauze železničního neštěstí ve Studénce

Číst článek

Matka jednoho ze zesnulých reagovala slovy: „Jsem zdrcená, za smrt osmi lidí nikdo nebyl odsouzen.“

Novojičínský soud zprostil ve čtvrtek viny všech deset lidí, kteří byli obžalováni z obecného ohrožení kvůli železničnímu neštěstí ve Studénce z roku 2008. V důsledku tragédie zemřelo osm lidí, zraněno jich bylo 95.

Podle soudce Jaromíra Pšenici většina expertů, které soud během devítiletého procesu vyslýchal, nemá jasno, kdo za pád mostu do kolejiště na vytížené trase může. Zproštění viny požadovali obhájci obžalovaných.

„Soud nebyl schopen objektivně a se stoprocentní jistotou říct, kdo může za to, že most spadl. Obávám se, že to už dnes nedokáže říct nikdo," řekl soudce Pšenica.

Tato slova vehnala slzy do očí Richardu Salamonovi z Orlové, který tehdy ve vlaku jel. „Toto jsem rozhodně nečekal. To není možné. Než odsoudit někoho, tak raději nikoho?“ řekl krátce po vynesení rozsudku. 

Michal Polášek, sam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme