OBRAZEM: Pomáhají likvidovat následky tornáda, hlavu můžou složit v azylovém vlaku

Nejen stavební materiál, ale i lůžka pro dobrovolníky jsou na jižní Moravě po ničivém tornádu nedostatkem. Hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) dokonce v pátek požádal ty, kteří přijedou pomoct, aby si zajistili vlastní ubytování někde mimo zasaženou oblast. Část z nich nocuje v azylovém vlaku, který na východ Česka ve spolupráci s Českými drahami Cargo poslal podnikatel a cestoval Albert Fikáček.

Hrušky (Břeclavsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sedmi vagónech, které do Hrušek přijely hned druhý den po tornádu, se nejdříve ubytovali hasiči, kteří si ve vlaku zároveň postavili základnu. Později začaly vagóny sloužit jako zázemí i pro dobrovolníky.

„Byl to spontánní nápad, když jsem viděl, jaká je situace. Velké díky patří ČD Cargo a šéfovi brněnské provozní jednotky Tomášovi Štosovi, že se nechal vzbudit a velmi rychle zařídil lokomotivu, která vozy do Hrušek odvezla,“ řekl před pár dny serveru Zdopravy.cz Albert Fikáček. Vlaky byly po příjezdu připojené na baterii, dodal. 

Mezi vagóny, které nyní ubytovávají dobrovolníky, jsou podle něj i čtyři, které předtím sloužily jako penzion v Němčicích u Kolína.

Podle předsedy představenstva Českých drah Cargo Tomáše Tótha jsou vlaky součástí soupravy VlakFest. 

René Volfík, btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme