Po srážce osobního vlaku s rychlíkem v Praze vykolejilo několik vagónů. Nikdo nebyl zraněn

V Praze-Běchovicích se v pátek v podvečer srazil osobní vlak s rychlíkem. Několik vagonů je vykolejených, podle hasičů a Českých drah si nehoda nevyžádala žádná zranění. Hasiči o události informovali na svém twitteru. Ke kolizi v místě, kde byl omezen provoz kvůli srážce vlaku s člověkem. Na trati, která je součástí koridoru z Prahy do Ostravy, jezdily vlaky odklonem. Omezení provozu mají trvat do sobotního časného rána.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 23:00 10. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda osobního vlaku a rychlíku se stala v Praze-Běchovicích.

Nehoda osobního vlaku a rychlíku se stala v Praze-Běchovicích. | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

Hasiči uvedli, že nehoda nebyla vážnějšího charakteru. Společně s policisty evakuovali na 500 lidí z místa nehody, napsali na twitteru. Pro cestující byl podle facebooku pražského hasičského sboru zřízen evakuační prostor u nádraží, kde se o ně postaral Český červený kříž.

„Naše jednotky tam původně zasahovaly u střetu vlaku s osobou. Během našeho zásahu došlo ke střetu dvou vlaků. Mám zprávy, že se to údajně mělo stát v menší rychlosti a došlo pouze k vykolejení několika vagónů. Nejsou hlášeni žádní zranění,“ řekl Radiožurnálu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

„V naší péči jsou nyní tři osoby, které nejsou zraněny, ale projevila se u nich akutní stresová reakce,“ doplnila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

„Osobní vlak vjel do cesty rychlíku 989, který směřoval z Prahy do Žďáru nad Sázavou. Došlo tam k bočnímu střetu,“ vysvětlila Radiožurnálu mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Provoz na trati je zastavený a vyšetřovatelé zjišťují příčinu nehody.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že se rychlík srazil s takzvaným posunovým dílem osobního vlaku, tedy se soupravou bez cestujících. „Škoda na drážních vozidlech byla vyčíslena na pět milionů korun. Škoda na dráze bude vyčíslena až po odstranění vlaků z místa nehody,“ uvedl Drápal. Vyšetřování příčin a okolností nehody budou podle něj pokračovat i během noci a víkendu.

Druhá nehoda

Cestující, jejichž spoje nemohou kvůli nehodě vyjet, mohou využít MHD. Jízdenky ČD jim budou uznány na lince metra B mezi Náměstím Republiky a Černým Mostem, na lince metra C mezi Hlavním nádražím a Florencí a lince autobusu 250 mezi Černým Mostem a Běchovicemi. Na twitteru to uvedla Pražská integrovaná doprava (PID).

V době srážky byla v místě průjezdná jen jedna ze tří kolejí, kvůli jiné nehodě. Pendolino tam odpoledne srazilo člověka, který na místě zemřel. Hasiči z tohoto vlaku museli evakuovat asi 150 cestujících.

V tomto týdnu to není první srážka vlaků na české železnici. V úterý se na jednokolejné trati u Perninku na Karlovarsku srazily dva osobní vlaky. Zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno.

ČTK, jbi, vvr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme