Ujel mu vlak, trestný čin však nespáchal. Strojvedoucího z Vysočiny bude řešit Drážní úřad

Strojvedoucí vlaku, který se 19. února samovolně rozjel a dojel s 11 cestujícími do Velkého Meziříčí, se podle policie nedopustil trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Jeho jednání bylo zřejmě přestupkem, který bude řešit Drážní úřad. V tiskové zprávě to ve středu uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Velké Meziříčí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak jel s cestujícími bez strojvedoucího (ilustrační foto) | Foto: ŠJů | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Vlak se rozjel poté, co z něho kvůli poruše brzdy strojvedoucí vystoupil. Vlak jel několik kilometrů, nikdo se nezranil. Podle policie jel navíc vlak pomalu, takže nehrozilo, že vykolejí. Dveře byly zavřené, nemohl tedy ani nikdo za jízdy vypadnout.

Strojvedoucímu ujel vlak. Cestující z Vysočiny jeli několik kilometrů sami, v panice volali příbuzným

Číst článek

Událost se stala na jednokolejné trati Studenec – Křížanov. Osobní vlak odjel v 8:44 z Velkého Meziříčí. Před příjezdem do zastávky Martinice začala kontrolka upozorňovat na závadu parkovací brzdy prvního podvozku.

V zastávce se strojvedoucí pokusil poruchu odstranit, špatnou manipulací s brzdovými prvky způsobil, že se vlak uzavřel a samovolné rozjel, uvedla Čírtková.

Vlak se rozjel zpět do Velkého Meziříčí. Strojvedoucí telefonoval výpravčímu, který zajistil, že vlak mohl vjet na první staniční kolej. Když dojel, zajistil ho zarážkami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme