VIDEO: Výstražné světlo na přejezdu ani padající závory ho nezastavily. Policistovi hrozí zákaz řízení

Policista na motorce v úterý podjel padající závory na železničním přejezdu u Račic na Litoměřicku. Jeho kolega před přejezdem zastavil. Incident náhodou natočil na video vlakový nadšenec Martin Šmejkal. Krajské policejní ředitelství v Ústeckém kraji už s mužem zahájilo správní řízení.

Račice (Litoměřicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Aby se takhle zachoval příslušník policie, a ještě když mě jasně viděl, že u toho přejezdu s kamerou stojím a málem dotyčného ještě smetla ta protější závora, to mi nejde na rozum,“ řekl pro TV Nova autor videa Martin Šmejkal.

Později se k incidentu vyjádřil i na svém facebookovém profilu. „Nicméně, policisté by měli jít občanům příkladem, a i oni sami stojí stejně před zákonem, jako řadoví občané,“ napsal a doplnil, že je mu policisty líto.

Krajské policejní ředitelství v Ústeckém kraji už o příhodě ví. Jedná se o podezření ze závažného porušení dopravních předpisů,“ okomentovala pro iROZHLAS.cz mluvčí policie Ústeckého kraje Šárka Poláčková.

„Pokud bude podezření z dopravního přestupku potvrzeno, hrozí policistovi výrazný kázeňský postih odpovídající závažnosti dopravního přestupku (zákaz řízení, pokuta),“ dodala.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme