Vlak mezi pražským hlavním a smíchovským nádražím projel na červenou. Trať byla hodinu mimo provoz

V Praze u Vyšehradu vlak v pondělí dopoledne projel návěstidlem zakazujícím jízdu, nikomu se nic nestalo, ale provoz mezi hlavním a smíchovským nádražím byl hodinu přerušen. Vlaky jezdili odklonem nebo případně skončili na Smíchově. Některé byly odřeknuty. Sdělila to mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová a Drážní isnpekce Martin Drápal. Strojvedoucí je mimo službu.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 11:34 5. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak společnosti RegioJet | Zdroj: Drážní inspekce

„Výhybna Vyšehrad, došlo tam k nedovolené jízdě soupravy návěstím stůj, bez zranění a úmrtí a ohrožení jiných vlakových cest. Zatím tam není ani žádná škoda,“ uvedl Drápal. Událost podle něj na místě nyní vyšetřuje provozovatel dráhy a dopravce, v tomto případě RegioJet.

Nehod a incidentů na železnici přitom v letošním prvním pololetí přibylo, meziročně jich bylo o 15 procent více, 634. Stát i dopravci kvůli nárůstu nehod zavedli několik opatření. Například České dráhy zpřísnily kontroly strojvedoucích a provedly stovky mimořádných.

Dopravce uvedl, že kontroly žádná systémová pochybení nezjistily a ve většině případů šlo o individuální selhání. Stát kvůli nehodám začal připravovat nový bodový systém pro strojvůdce, který by je měl sankcionovat za časté prohřešky. Další připravovanou novinkou je kontrola volného času strojvedoucích, což by mělo zamezit situacím, kdy strojvedoucí místo povinného odpočinku jezdí pro jiného dopravce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme