Stržené trakční vedení v Praze zastavilo stovky vlaků. Některé nabíraly zpoždění, jiné ani nejely

Porucha trakčního vedení v pražských Vršovicích zastavila stovky vlaků. Spoje nabíraly několikahodinová zpoždění, některé jezdily odklonem a část vlaků ani nejela. Nehoda měla dopad na tratě mezi Prahou a Kolínem, Českou Třebovou, Brnem, Plzní nebo Benešovem. Správě železniční dopravní cesty se už podařilo provoz částečně obnovit po dvanácté hodině, kolem druhé hodiny by mělo dojít k úplnému obnovení provozu.

Praha (Aktualizováno: 9:52 6. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porucha trakčního vedení v pražských Vršovicích zastavila stovky vlaků, odhadují České dráhy | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Podrobnosti o zdrženích spojů, případně o jejich zrušení, najdete na webu Českých drah. Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Marka Illiaše je zprovozněna jedna kolej. „Krátce po dvanácté hodině se podařilo obnovit provoz na druhé traťové koleji, to znamená, že vlaky už jezdí směrem na Benešov. Předpoklad plného obnovení provozu po první traťové koleji je kolem čtrnácti hodin,“ uvedl pro Radiožurnál Illiaš.

Vlak v Černošicích srazil nezletilou dívku. Do kolejí vstoupila zřejmě se sluchátky na uších

Číst článek

Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský upozorňuje, že místo je důležitým železničním uzlem. „Ten dopad je velký, protože Vršovice a to místo je jedno z nejdůležitějších vůbec v celé České republice. Tím místem vlastně projíždějí všechny soupravy. Jednotky CityElefant tudy vyjíždějí z depa na své příměstské linky. Také tu ale jezdí veškeré dálkové spoje, ať to jsou vnitrostátní rychlíky nebo mezinárodní vlaky," upozornil mluvčí. Výjimkou jsou odjezdy vlaků z Masarykova nádraží.

Porucha trakčního vedení v pražských Vršovicích zastavila stovky vlaků | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Marek Illiaš dodal, že poškození jsou velmi rozsáhlá. „Jedná se o stržené trakční vedení v délce několika desítek metrů," uvedl mluvčí.

Srážka vlaku s člověkem

Problémy navíc způsobila i srážka vlaku s člověkem v Černošicích u Prahy. Rychlík tam na železničním přejezdu srazil dívku, která zřejmě vstoupila do trati se sluchátky na uších. Provoz na úseku mezi Prahou - Radotínem a Dobřichovicemi je omezený.

Podle Českých drah strhla lokomotiva trakční vedení ve Vršovicích ve 3.43 hodin. Dálkové vlaky nabírají zpoždění, regionální vlaky jezdí odklonem. Podle ČD jsou linky S9 vedeny po objízdné trase přes stanici Praha Libeň. Stanice Praha Strašnice zastávka a Praha Vršovice nejsou obsluhovány.

Anna Horáčková, Linda Nguyenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme