Krádež kabelů omezila provoz zhruba 70 vlakových spojů ze středních a jižních Čech do Prahy

Krádež kabelů v Praze omezila dnes na více než šest hodin provoz zhruba 70 železničních spojů, převážně mezi Prahou a obcemi ve Středočeském kraji. Omezení se dotklo hlavně lokálních spojů, ale i několika dálkových vlaků mezi Prahou a jižními Čechami. Vyplývá to z informací Českých drah a Pražské integrované dopravy. Část vlaků musela jezdit objízdnými trasami, zpoždění kvůli tomu dosahovala až 20 minut.

Praha (Aktualizováno: 12:02 28. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krádež kabelů v Praze omezila provoz zhruba dvacítky železničních spojů mezi Prahou a obcemi ve Středočeském kraji (ilustrační foto). | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mluvčí Správy železnic Nela Friebová řekla, že provoz byl obnoven kolem 11.30. Důvodem omezení provozu byla porucha zabezpečovacího zařízení na trati mezi stanicemi Praha hlavní nádraží a Praha-Vršovice.

Společnost ROPID, která má na starosti Pražskou integrovanou dopravu, uvedla na twitteru, že poruchu způsobila kolem 05.00 krádež kabelů.

V integrované dopravě se výluka dotkla linek R17, R49, S49, S7 a S9. Ve směru z Prahy na Strančice a Benešov byla doprava na železnici bez omezení. Směrem do Prahy ale vlaky ze stanice Praha-Hostivař na hlavní nádraží jezdily odklonem přes Prahu-Libeň. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme