Vlaky mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem nabírají zpoždění. Porouchalo se zabezpečení

Na trati mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovským nádražím je omezen provoz. Důvodem je porucha zabezpečovacího zařízení u nádraží Praha-Vyšehrad.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 9:52 28. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Provoz omezen. Propustnost trati je velmi snížena. Za místem omezení mohou vlaky nabírat zpoždění asi 10 až 30 minut,“ uvedly České dráhy svém webu.

Nové sezónní linky, posílená kapacita a frekvence spojů. Začíná platit letní jízdní řád

Číst článek

Omezení se týká desítek spojů. Některé vlaky nejedou vůbec, jiné jezdí odklonem přes Krč, řekl Radiožurnálu mluvčí Českých drah Radek Joklík.

„Předpokládané obnovení provozu je až ve 12. hodin. V tuto chvíli vlaky nabírají zpoždění 10–30 minut,“ řekl Joklík.

„Některé spoje jezdí odklonem a další spoje logicky nabírají zpoždění. Výrazným způsobem to ovlivňuje dopravu mezi Prahou-Berounem a Prahou-Plzní a samozřejmě mezi některými průjezdnými linkami Pražské integrované dopravy,“ dodala mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriosová.

Podle železničářů nejspíš někdo ukradl kabely. Případem se zabývá i policie. 

Cestující mohou využít metro, kde jsou uznávány jízdní doklady Českých drah.

och, mto, sol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme