Srážce dvou vlaků na Moravě zabránil strojvůdce i generální stop. Zbývalo 60 metrů

V železniční stanici Veselí nad Moravou na Hodonínsku ve směru na Bzenec se v neděli po 9.00 zastavila doprava. Proti sobě totiž vyjely dva spěšné vlaky jedoucí na trase Brno - Staré Město u Uherského Hradiště.

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Zdroj: Profimedia

Zatímco vlak od Brna stál před vjezdovým návěstidlem, vlak v opačném směru vyjel na stejnou kolej, strojvůdce protijedoucí vlak viděl a zastavil 60 metrů od něj. Zafungoval i takzvaný generální stop a mimořádná událost se obešla bez zranění.

Příčinou je podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřiny Šubové pravděpodobně chyba obsluhy při stavění dopravní cesty, řekla. Událost potvrdil i mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Stanice ve Veselí se rekonstruuje včetně sdělovacího a zabezpečovacího zařízení. Událost vyšetřovali zaměstnanci SŽDC. Podle Drápala nešlo o takovou událost, u níž by museli být vyšetřovatelé Drážní inspekce.

České dráhy na svém webu uvedly, že po 11.00 fungoval provoz na jedné koleji a po 14.00 byly v provozu obě koleje. Autobusem nahradili jeden pár osobních vlaků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme