Ubytování pro fandy železnice. Vlaky na úzkokolejce nejezdí, drážní domky se zatím využívají jinak

Vlaky sice už deset měsíců nevyjely, přesto se život na úzkorozchodné trati na pomezí jižních Čech a Vysočiny úplně nezastavil. Železniční nadšenci mají o prázdninách jedinečnou možnost přespat v některé z drážních budov. Utržené peníze pomohou s udržením základního provozu a možná i návratem výletních vláčků.

Nová Bystřice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žádný vlak sice na nádraží nepřijede, ale budova podle něj úplně prázdná být nemusí

Žádný vlak sice na nádraží nepřijede, ale budova podle něj úplně prázdná být nemusí | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

„Tady máme celkem tři apartmány, které nabízíme zájemcům o rekreační ubytování,“ ukazuje insolvenční správce David Jánošík v nádražní budově u úzkokolejné trati v Nové Bystřici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Apartmány v drážním domku si prohlédl Milan Soldán

Žádný vlak sice na nádraží nepřijede, ale budova podle něj úplně prázdná být nemusí. „Já si myslím, že se dá dobře využít toho prostředí a lidé, kteří mají rádi vlaky a železnice, si to tady užijí,“ říká. Na kolejišti stojí i několik nákladních vagonů. „Máme samozřejmě spoustu vozidel a někde je potřebujeme odstavit,“ dodává David Jánošík.

O ubytování v drážních budovách je zájem.

Vlakem rychleji z Prahy do Kladna, Liberce nebo Mnichova. Správa železnic modernizuje tratě

Číst článek

„Naše klientela je poměrně pestrá. Dokonce jsme teď umístili nabídku na Booking, takže už se hlásí i zahraniční zájemci,“ potvrzuje správce. Zájemci můžou přespat na stanicích v Nové Bystřici, Albeři nebo Střížovicích. Připravují se ještě další dvě lokality.

Vlaky na úzkokolejce nejezdí kvůli insolvenci společnosti Jindřichohradecké místní dráhy a ztrátě licence. Cílem ale podle Davida Jánošíka je provoz co nejdříve obnovit.

Milan Soldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme