Hasiči zlikvidovali požár ve Svitavách. Zničené silo musel zbourat bagr

Hasiči strhli v noci na pondělí s pomocí bouracího bagru a jeřábu nejpoškozenější část starého sila ve Svitavách, které v neděli navečer zachvátily plameny. Sutiny už předtím spadly také na koleje. Informovala o tom krajská mluvčí hasičů Vendula Horáková. Hlavní trať z Čech na Moravu byla od večera mimo provoz, nyní vlaky jezdí po jedné koleji.

Svitavy (Aktualizováno: 8:35 1. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Svitavách u nádraží hoří opuštěný objekt | Zdroj: ČTK

Silo bylo opuštěné několik let, mělo čtyři patra a nacházelo se u kolejí a blízko obchodního centra s marketem Albert. Požár se rychle rozšířil a budova se začala bortit, část se propadla dovnitř i na koleje. Na trakčním vedení je škoda 50 000 korun. Na místě bylo devět jednotek hasičů. Požár zcela zlikvidovaly ve 3.30.

O půlnoci přijel hasičský bagr z Hlučína. Hasiči opásali budovu s pomocí jeřábu a část jí strhli, což ale stačit nebude. „Nakonec bylo zjištěno, že technika ze záchranného útvaru na celkovou demolici nestačí a jednotka se nad ránem vrátila zpět na základnu,“ uvedla Horáková.

„Na trolejovém vedení, které zničil velký žár, byla předběžně vyčíslena škoda 50 tisíc korun,“ dodala pro Radiožurnál.

Problémy v dopravě

České dráhy podle informací na webu vedou provoz v úseku Svitavy - Březová nad Svitavou po jedné ze dvou traťových kolejí. Zpoždění vlaků je pět až 15 minut. Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka totiž jezdí vlaky jen po jedné koleji.

Podle vyšetřovatelky hasičů v opuštěném objektu v posledních letech hořelo několikrát, vždy šlo o menší požáry. V objektu pobývali bezdomovci.

Ve Svitavách u nádraží hoří opuštěný objekt | Zdroj: ČTK

Kristýna Křupková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme