Vlastenecké strany se spojují. Kandidovat budou společně pod názvem Rozumní

Do podzimních parlamentních voleb se chystá nové politické uskupení. Pod názvem Rozumní se v něm chce spojit několik menších stran, jež se označují jako „vlastenecké“.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební speciál Radiožurnálu IV, Adam B. Bartoš ze strany Ne Bruselu | Foto: Filip Jandourek

Podle portálu Lidovky.cz se pod jednou kandidátkou plánuje spojit 10 politických stran, mezi nimi například Strana zdravého rozumu, Národní demokracie nebo Sdružení pro republiku – Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska.

Za protižidovský text roční podmínka. Soud potvrdil trest pro předsedu Národní demokracie Bartoše

Číst článek

Předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš deníku sdělil, že spolupráci stran vidí jako „jediný rozumný krok" vůči přetlaku opozičních politických stran, mezi kterými se rozmělňují hlasy voličů.

Je možné, že počet stran pod označením Rozumní ještě vzroste. O připojení se k uskupení údajně uvažuje strana Úsvit – Národní koalice. S takovým krokem ale nesouhlasí poslanec Marek Černoch, který prohlásil, že v případě spojení nebude za Úsvit kandidovat do sněmovny.

Název a logo Rozumní si předseda Strany zdravého rozumu Petr Hannig nechal zaregistrovat s novým logem už na konci letošního března. Podle informací na stránkách partaje je uskupení výsledkem několikaměsíčních vyjednávání.

Strany, které by se měly spojit pod názvem Rozumní

Strana zdravého rozumu, Národní demokracie, Změna pro lidi, Demokratické strany zelených, Občané 2011, Konzervativního a sociálního hnutí, Českého hnutí za národní jednotu, Slušní lidé, Sdružení pro republiku – Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska.

 

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme