Vlčák na Pardubicku opět zaútočil na dítě

Rumburská tragédie, při které německý ovčák minulý týden zakousl malého chlapce, se málem opakovala i na Pardubicku. V obci Čepí zaútočil pes stejné rasy na sedmiletého chlapce a poranil mu obličej.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

psi | Foto: ČTK/AP

V Čepí na Pardubicku se sedmiletý chlapec setkal s volně pobíhajícím vlčákem na silnici. Zvíře podle svědků bez milosti zaútočilo na chlapcův obličej. Jen díky duchapřítomnosti přihlížejících neskončil útok tragédií jako v případě stejně starého dítěte z Rumburku.

Chlapec byl převezen do pardubické nemocnice s poraněním na hlavě a v obličeji. Na zašití tržné rány na obličeji potřebovali lékaři dvacet stehů. Volně pobíhajícího vlčáka poté odchytl jeho třiašedesátiletý majitel a policistům přislíbil, že nechá psa podrobit veterinárním vyšetřením. Policisté se o majitele současně zajímají kvůli důvodnému podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Nejvážnější podobný případ se odehrál minulý pátek v Rumburku. Německý ovčák tam večer ukousal nedaleko domova sedmiletého školáka. Dvaapadesátiletou majitelku psa policie obvinila z ublížení na zdraví a hrozí jí až dva roky vězení. Na místě neštěstí se našla dětská pistole na kuličky.

Přehled dalších případů útoku psa na člověka v České republice:

Podobná tragédie jako včera, se stala v květnu téměř před čtyřmi lety. Tehdy zemřel jedenáctiletý chlapec z Javorníku na Jesenicku hodinu poté, co ho pokousal jeho vlastní pes, čtyřletý bullmastif.

V listopadu téhož roku utekli dva němečtí ovčáci z kotce v ostravské městské části Koblov a usmrtili pětaosmdesátiletého muže. Okresní soud nejprve odsoudil majitelku psů k 2,5 roku vězení, Krajský soud ale rozsudek snížil na 1,5 roku.

V říjnu 2000 napadl pitbullteriér jednoroční dítě v Milovicích na Nymbursku. Pes byl sice na vodítku, ale neměl košík a majitelka ho neudržela.

Srpen 2001 - Vážné zranění hlavy způsobilo dvanáctiletému chlapci jedenáctiměsíční štěně dogy. Chlapec si hrál na břehu řeky Ostravice na Frýdecko-místecku. Doga na něho zaútočila zezadu.

Stejně tak jako o rok později muž z Plzně, když jeho dva vlčáci při procházce vážně zranili jedenáctiletého hocha a jeho matku. Kdykoli se otázkou nebezpečných psů zabývají zákonodárci, nebo obecní úřady, narazí na odpor veřejnosti.

Odpovědnost majitele psa platí i tehdy, když zvíře uteče. Horší jsou případy, kdy majitel použije psa jako zbraň. Stalo se tak v chatové osadě Pod Čilinou na rokycansku v září roku 2000. Majitel útočícího pitbullteriéra byl podnapilý.

Petr Kouba, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme