Vlček bude před poslanci obhajovat smysl a výsledky své cesty po Blízkém východě

Negativní reakce vzbudila v Česku zahraniční mise Miloslava Vlčka na Blízkém východě. Předseda Poslanecké sněmovny proto vzkázal do Prahy, že bude o výsledcích své cesty poslance informovat. V Jordánském Ammanu dnes končí jím vedená mise poslanců jedenácti evropských národních parlamentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Vlček | Foto: Poslanecká sněmovna

Izraelský prezident, šéfové parlamentů Egypta, Jordánska, Izraele i představitelé Palestinské autonomie v Ramaláhu - To všechno byli partneři Vlčkovi mise. Kritiku sklidil předseda Poslanecké sněmovny za aktivity svých poradců Kavana a Laštůvky, kteří se spolu s několika evropskými poslanci sešli v Gaze k neplánovanému jednání s hnutím Hamas. To kritizovali někteří poslanci ODS a požadovali, aby Vlček smysl své myse obhájil před sněmovnou.

"Po poradě poslaneckých klubů nebyl tento bod zařazen na program jednání. I přesto chci v úterý Poslaneckou sněmovnu informovat, co bylo dosaženo, jaké věci se v tom regionu dějí a co by mohlo následovat," slibuje Miloslav vlček. Podle něj přispěla jeho cesta k dialogu na Blízkém východě.

Přečtěte si také:
S Hamasem v Gaze jednali i Češi: exposlanci Kavan a Laštůvka
Delegaci Miloslava Vlčka na Blízkém východě hrozí diplomatický skandál
Evropská delegace v Gaze
Miloslav Vlček organizuje další blízkovýchodní misi

Jaromír Marek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme