Vlček bude před poslanci obhajovat smysl a výsledky své cesty po Blízkém východě

Negativní reakce vzbudila v Česku zahraniční mise Miloslava Vlčka na Blízkém východě. Předseda Poslanecké sněmovny proto vzkázal do Prahy, že bude o výsledcích své cesty poslance informovat. V Jordánském Ammanu dnes končí jím vedená mise poslanců jedenácti evropských národních parlamentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Vlček | Foto: Poslanecká sněmovna

Izraelský prezident, šéfové parlamentů Egypta, Jordánska, Izraele i představitelé Palestinské autonomie v Ramaláhu - To všechno byli partneři Vlčkovi mise. Kritiku sklidil předseda Poslanecké sněmovny za aktivity svých poradců Kavana a Laštůvky, kteří se spolu s několika evropskými poslanci sešli v Gaze k neplánovanému jednání s hnutím Hamas. To kritizovali někteří poslanci ODS a požadovali, aby Vlček smysl své myse obhájil před sněmovnou.

"Po poradě poslaneckých klubů nebyl tento bod zařazen na program jednání. I přesto chci v úterý Poslaneckou sněmovnu informovat, co bylo dosaženo, jaké věci se v tom regionu dějí a co by mohlo následovat," slibuje Miloslav vlček. Podle něj přispěla jeho cesta k dialogu na Blízkém východě.

Přečtěte si také:
S Hamasem v Gaze jednali i Češi: exposlanci Kavan a Laštůvka
Delegaci Miloslava Vlčka na Blízkém východě hrozí diplomatický skandál
Evropská delegace v Gaze
Miloslav Vlček organizuje další blízkovýchodní misi

Jaromír Marek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme