Vlčkova cesta do Egypta byla pracovní

Předseda sněmovny Miloslav Vlček se vrátil z dvoudenní pracovní návštěvy Egypta. Původně tam měl jet už v září, jeho mise se ale několikrát odložila. Oficiálně kvůli jednání sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) | Foto: Luboš Wišniewski

Předsedu sněmovny vedla do Egypta touha pomoci spolupráci obou zemí: "Egypt potřebuje pomoc v různých oblastech a Česká republika skýtá tyto možnosti, ať už je to v oblast zemědělství, životního prostředí nebo oblast průmyslu. Ale i Egypt, aby mohl pomoci České republice. To je o vzájemné spolupráci. To není, aby byla jedna země zvýhodněna."

Přehrát

00:00 / 00:00

O návštěvě Egypta mluvil v Radiofórum předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček a redaktorka Českého rozhlasu Michaela Vetešková.

Delegaci podnikatelů po Egyptě, Sýrii, Izraeli a Palestině měl Vlček vést už letos v létě. Nakonec nikam nejel, protože se stal terčem kritiky kvůli své první cestě v čele mezinárodní parlamentní delegace po Blízkém východě.

Jeho tehdejší spolupracovníci Vladimír Laštůvka, Jan Kavan a Helena Opolecká se přes jeho zákaz v pásmu Gazy setkali s představiteli Hamasu. Vlček se od jejich jednání, které označil za ,nepříjemnou epizodu', distancoval a spolupráci s nimi ukončil.

Jaroslav Beránek, Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme