Vlk chce odstoupit z funkce pražského arcibiskupa

Kardinál a arcibiskup pražský Miloslav Vlk podá letos znovu demisi. Řekl to dnes v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Vlk chce odstoupit z funkce pražského arcibiskupa. Kardinálem prý nadále zůstane. Vlk podával demisi na funkci arcibiskupa už před dvěma lety, to ji ale papež odmítl. Letos jí ale prý už přijme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Vlk

Miroslav Vlk | Foto: Jan Rosenauer

"Biskupové a kardinálové, když dosáhnout pětasedmdesáti let svého věku, podávají demisi do rukou papežových. Já jsem byl jmenován do funkce arcibiskupa pražského a z této funkce podávám demisi. Mám neoficiální zprávy z Vatikánu, že v letošním roce bude demise přijata."

Kardinál také v pořadu potvrdil, že papež Benedikt XVI. při se své zářijové návštěvě České republiky nebude mluvit německy. Papeže jeho spolupracovníci upozornili na to, že by u nás neměl mluvit německy. Podle kardinála Vlka to papež přijal s pochopením a problémy mu to nedělá.

"Takové reminiscence na dobu nacizmu jsou živé, takže papež bude při bohoslužbách mluvit italsky a při ostatních kontaktech anglicky. Pokud vím s panem prezidentem bude mluvit německy, protože si to pan prezident přál."

Za zhruba dva a půl měsíce přijede do České republiky papež Benedikt XVI. Na konci září postupně navštíví Prahu, Brno a Starou Boleslav. Jeho návštěva je především pastorační. I když se sejde s českými politiky, nebude zmiňovat některá palčivá témata. Tedy například smlouvu s Vatikánem, majetkové vyrovnání církví nebo pražskou katedrálu Svatého Víta. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to řekl kardinál Miloslav Vlk.

Přečtěte si také:
Na brněnském letišti se papež setká s poutníky
Brandýs nad Labem se připravuje na návštěvu papeže
Papež Benedikt XVI. navštíví Svatováclavskou pouť ve Staré Boleslavi
Ladění na papeže
Papež Benedikt XVI. potvrdil návštěvu v Česku

Alžběta Rákosová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme