Vlna veder znovu udeřila

Českou republiku čekají až do čtvrtka tropická vedra. Odpolední teploty podle meteorologů místy vystoupí až na 33 stupňů. Organismu velmi škodí pobyt na přímém slunci během poledne. Proto i děti by neměly zůstávat v zaparkovaných autech. Jak připomíná reportér Jan Mišurec, důležitý je i přísun tekutin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

štěně si chladí hlavu | Foto: ČTK/AP

Vypít bychom měli po doušcích až tři litry nealkoholických nápojů denně. Podle lékaře Václava Šmejkala by i děti do dvaceti kilogramů své váhy měly vypít dva litry vody. "Pít nejméně 2 litry, spíše 3-4 litry," radí lékař dospělým.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Mišurec: Horko a lékaři

Tropická vedra se vyznačují náhlými změnami počasí, tlaku i teplot. Lidé s kardiovaskulárním onemocněním by proto měli být opatrní. Během vedra prospívá konzumace lehkých jídel a pobyt ve stínu.

Odpoledne a večer mohou v pondělí přijít silné bouřky. Doznívat mají v noci a mohou je doprovázet i krátkodobé přívalové srážky, krupobití a silný nárazový vítr s rychlostí až 90 kilometrů v hodině, upozorňuje na to Český hydrometeorologický ústav.

Podle meteorologů lze v úterý očekávat bouřky hlavně na Moravě a ve Slezsku. Od středy do pátku je pravděpodobné, že bouřky jako důsledek nízkého tlaku od jihovýchodu budou po celém území republiky.

Milan Kopp, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme