Zatěžovací zkoušky mostů u metra C Vltavská zkomplikují o víkendu v Praze dopravu

Pražané musí o tomto víkendu počítat s omezením dopravy kolem stanice metra Vltavská v Praze 7. Technická správa komunikací (TSK) tam provede zatěžovací zkoušky na mostu v Bubenské ulici a na mostu přes nábřeží Kapitána Jaroše. Provoz tramvají bude obousměrně přerušen v úsecích Strossmayerovo náměstí - Vltavská - Dělnická a Těšnov - Vltavská v oba dny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní auta během zatěžovací zkoušky na mostě u stanice Vltavská | Zdroj: Technická správa komunikací Praha

Pro auta bude komplikovanější doprava hlavně v podvečerních hodinách a v noci, objízdné trasy budou vyznačeny přenosným dopravním značením.

Silnější podpěry. Most u Vltavské bude pro řidiče od soboty zavřený, neprojedou také tramvaje

Číst článek

Nejprve TSK uzavře v sobotu most v Bubenské ulici. Změří jeho průhyb poté, co na něj najedou plně naložená nákladní auta. „Zároveň budeme sledovat, jak se most vrací do původní úrovně a jak se konstrukce chová, když se po ní jezdí různými rychlostmi a po různých drahách,“ uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka.

V neděli řidiči neprojedou po mostě na nábřeží Kapitána Jaroše a uzavřen bude jeden jízdní pruh pod mostem. Také tady TSK uskuteční zatěžovací zkoušky, a to jak statické, tak dynamické, při nichž most pomocí tzv. budiče kmitů rozkmitá a bude sledovat jeho pohyby.

Pro řidiče začne omezení platit v sobotu vpodvečer, ukončeno by na mostě v Bubenské ulici mělo být v noci ze soboty na neděli. Omezení na druhém mostě přes nábřeží Kapitána Jaroše bude pouze v neděli od 19.00 do půlnoci.

Objízdná trasa ve směru do centra vede z Bubenské ulice přes Veletržní do Dukelských hrdinů a na nábřeží Kapitána Jaroše a dále přes Štefánikův most a nábřeží Ludvíka Svobody. V opačném směru pojedou řidiči z Bubenského nábřeží Argentinskou, U Topíren, Za Viaduktem a dále po nábřeží Kapitána Jaroše. Sjezd do Argentinské ulice z Hlávkova mostu bude zachován.

Bližší informace o dopravních omezeních jsou na webových stránkách TSK a pražského dopravního podniku (DPP).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme