Silnější podpěry. Most u Vltavské bude pro řidiče od soboty zavřený, neprojedou také tramvaje

Od soboty neprojedou řidiči v Praze při cestě do Holešovic po mostě v Bubenské ulici. Část konstrukce u stanice metra Vltavská bude uzavřena až do 24. února. Tramvajová doprava pod mostem bude přerušena o nadcházejícím a také posledním únorovém víkendu, mezi tím od pondělí 11. do pátku 22. února tramvaje pod mostem pojedou jen směrem z Vltavské na Strossmayerovo náměstí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most u Vltavské | Zdroj: Technická správa komunikací Praha

Silničáři budou instalovat pod mostem silnější podpěry. Ty nahradí provizorní zajištění, které most podepírá od října. 

„Podepřou se kritická místa mostu, aby se pod most vrátila tramvajová doprava v plném rozsahu a zároveň mohl být most bezpečně používán, než se rozhodne o jeho další budoucnosti,“ uvedla Technická správa komunikací (TSK) na svém webu.

Praha chce letos začít s přípravou rekonstrukcí velkých mostů. Oprav ale zatím moc neprovede

Číst článek

Ve směru do Holešovic tak budou muset řidiči do šesté hodiny ranní 24. února využít objížďku ulicí Kapitána Jaroše a Dukelských hrdinů. V opačném směru auta projedou jako obvykle. Pracovníci Technické správy komunikací na mostě na podzim objevily praskliny, kvůli kterým museli konstrukci úplně uzavřít.

Zátěžové zkoušky

Po podepření druhého a čtvrtého mostního pole chce TSK obnovit plný provoz aut do 3,5 tuny a také tramvajovou dopravu ve všech směrech. Samotná stavba a montáž dalších podpěr by měla začít v polovině února, záležet bude i na počasí.

„Celou druhou etapu podepření mostu bychom měli dokončit přibližně do jednoho měsíce, uděláme ale vše pro to, abychom to zvládli dříve,“ uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka.

Zátěžové zkoušky provizorního podepření v prosinci umožnily v omezeném rozsahu silničářům obnovit provoz pro auta.

Praha začala testovat most na Vltavské. Technici ho zatěžují nákladními auty | Zdroj: Technická správa komunikací Praha

Dopravní podnik kromě toho omezí i provoz tramvají u stanice Vltavská. „Obousměrně bude v sobotu a v neděli přerušen provoz tramvají v úsecích Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Dělnická a Těšnov – Vltavská s tím, že se to dotkne tramvajových linek číslo 1, 6, 12, 14 a 25,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková Radiožurnálu.

Výluka pro tramvaje potrvá od soboty 9. února až do neděle 24. února. Na Vltavskou tak bude jezdit náhradní autobus X156.

Mezi Těšnovem – Vltavskou nepojedou tramvaje v obou směrech. Od 11. do 22. února ale bude pro tramvaje otevřený směr Dělnická – Vltavská – Strossmayerovo náměstí.

Práce na dalších podpěrách by měly TSK vyjít na 16 milionů korun. Co bude s mostem dál, zatím není rozhodnuto. Jednou z možností je, že bude v rámci proměny okolí Vltavské zbořen a auta a tramvaje by se křížily na běžné křižovatce. Nyní po mostě jezdí auta a pod ním projíždějí tramvaje. O žádné z konkrétních variant však město zatím nejednalo.

bej, och, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme