Vnitro oznámilo, že volba primátora Mostu je neplatná

Volba nového vedení mosteckého magistrátu je podle ministerstva vnitra neplatná. Konečné slovo ale bude mít soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Bártl | Zdroj: ČTK

Ministerstvo vnitra dalo za pravdu dosavadnímu primátorovi Mostu Vladimíru Bártlovi z ODS, kvůli který stížnostem na neplatnost komunálních voleb odložil ustavující zastupitelstvo. "V průběhu víkendu se na tyto věci podíváme detailněji," řekl Bártl s tím, že k případu by se podrobněji chtěl vyjádřit v pondělí.

Sdružení Mostečané Mostu ale oznámení ministerstva vnitra nehodlá respektovat. Podle lídra seskupení Vlastimila Vozky musí rozhodnout soud. "Předpokládáme, že krajský soud během krátké doby rozhodne, a tím se rozmotá poměrně složitá a nepříjemná záležitost," doplnil.

Most tak má stále dva primátory. Bývalého Vladimíra Bártla z ODS a Vlastimila Vozku, zvoleného na zasedání zastupitelstva, které mělo být zrušené, ale přesto se konalo. Bez účasti opozice.

Ústecký krajský soud se zabývá třemi stížnostmi na neplatnost voleb v Mostě. Dvě z nich poukazují na údajně neetickou kampaň Sdružení Mostečané Mostu, které své voličům rozdalo automobily, bicykly a počítače a které také získalo ve volbách v Mostě nejvíc hlasů.

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme